Księgowa Wspólnot Mieszkaniowych

W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy pracowników na stanowisko: Księgowa Wspólnot Mieszkaniowych. Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie kompleksowej ewidencji rozliczeń Wspólnot Mieszkaniowych,
  • Ewidencja dokumentów księgowych wspólnoty mieszkaniowej (wyciągi bankowe faktury zakupu, rmk, rezerwy),
  • Naliczanie i rozliczanie zaliczek eksploatacyjnych, mediów i funduszy inwestycyjno-remontowych,
  • Wprowadzanie i uaktualnianie stanów liczników mediów,
  • Sporządzanie obciążeń czynszowych w postaci aneksów czynszowych, rachunków i faktur,
  • Rozliczanie mediów indywidualnych,
  • Kontrola i prowadzenie windykacji należności,
  • Uzgadnianie i wyjaśnianie niezgodności sald kont analitycznych i syntetycznych kontrahentów i właścicieli,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według indywidualnych potrzeb zarządcy nieruchomości dla Wspólnot Mieszkaniowych
  • Sporządzanie deklaracji Vat, CIT,
  • Wprowadzanie przelewów do systemu bankowego
  • Prowadzenie rozliczeń z US,
  • Prowadzenie kartotek właścicieli,
  • Współpraca z zarządcami i administratorami budynków,
  • Prowadzenie korespondencji z mieszkańcami,
  • Inne prace księgowe zlecone przez przełożonego;

Wymagania:

  • Min. roczne doświadczenie w dziale ewidencji wspólnot mieszkaniowych – warunek konieczny,
  • Znajomość programu „MIESZCZANIN”
  • Mile widziana znajomość przepisów CIT, VAT, PIT,
  • Dobra znajomość Ustawy o własności lokali, Ustawy o Rachunkowości,
  • Dobra znajomość zasad ewidencji oraz polskich przepisów podatkowych,
  • Dobra znajomość MS Office – Mile widziana zaawansowana znajomość Excela
  • znajomość zasad prowadzenia ewidencji księgowej dla Wspólnot Mieszkaniowych
  • znajomość zasad rozliczeń mediów
  • umiejętność tworzenia sprawozdań finansowych

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • Ciekawą i stabilną pracę w przyjaznym zespole.

Dołącz do nas i zostaw nam swoje CV.

Pamiętaj, by zawrzeć klauzulę dot. przetwarzania danych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).